BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Vasaris, 2007

Lupikauti pasinaudojant įstatymo spragomis ||| LATGA-A

2007-02-28

Kartais ima atrodyti, kad tuoj tuoj LATGA-A pareikalaus mokėti už Lietuvos valstybinio himno giedojimą, motyvuodama tuo, kad kūrinys atliekamas viešai, o iš surinktų pinigų, tikriausiai, sieks sutvarkyti V.Kudirkos kapą. Nes šios dienos žinia – jau per daug.

Mielai nominuočiau LATGA-Ą kaip absurdiškiausius sprendimus priėmusią pastarųjų dviejų mėnesių instituciją. Suprantu, kad autorių teises reikia ginti, jiems atlyginti jų kūrinių panaudojimą būtina, bet kai pradedama kalbėti apie komunistinių skulptūrų išgelbėjimo apmokestinimą bei lupikavimą iš mokyklos renginių – sorry, bet nusibodot – atstokit, vilkai.

Ir juokingiausia, kad patys menininkai ir autoriai, kurių teises neva tai gina LATGA-A, ją labai skeptiškai vertina. Pasiklausinėkit, pamatysit. Tingiu gilintis į užsienio šalių pavyzdžius, bet gal kas nors susidūrėt ir galit pasakyti, kur dar panašių absurdų analogiškos institucijos prisigalvoja?

Ir dar. Įdomu, kokia dalis nuo LATGA-A išlupikautų mokesčių atitenka autoriams, ir kokia dalis lieka pačiai LATGA-AI? Manau, sėkmingas bizniukas čia.


Rodyk draugams

Vilniaus miesto valdžios likimas – A.Zuoko rankose ||| Koalicijos Vilniuje

2007-02-27

Paradoksalu, bet tokia tiesa – kai visur garsiai nuskambėjo, kad Paksas laimėjo, o Zuokas pralaimėjo kovą Vilniuje, būsimos valdančiosios koalicijos likimas vėl grįžo į dabartinio mero rankas.

Susitarimus pasirašę du skirtingi politiniai blokai turi nepakankamai balsų, kad užtektų formuoti valdžiai mieste, todėl dabar abu blokai laukia A.Zuoko sprendimo. Juokinga, bet dėl to keičiasi ir retorika - iš korumpuotojo “abonento” Zuokas vėl virsta “galimu partneriu”.

Pirmasis blokas (konservatoriai, liberalai ir socdemai) turi 20 vietų, antrasis, šiandien pasirašęs bendradarbiavimo sutarimą (liberaldemokratai ir lenkai) turi irgi 20 vietų. Rusų sąjunga, turinti 2 vietas, šiuo atveju tampa nereikšminga - viskas liberalcentristų rankose. Turėdami 9 vietas jie gali bet kurį iš dviejų blokų padaryti valdančiuoju, o kitą palikti opozicijoje. Žinoma, išlieka ankstesnės galimybės, kad partijos vėl persiskirstys ir bus sudarytos kitos koalicijos (kad ir tie patys socdemai nubėgę pas Paksą ir lenkus, jau galėtų prisidėti prie valdžios formavimo). Tačiau kol kas situacija tokia.

Įdomu, ką pasirinks A.Zuokas ir liberalcentristai? Daug kartų kritikuotą ir keiktą bei apkaltos būdu nušalintą iš prezidento pareigų R.Paksą, ar didžiausius savo kritikus ir kenkėjus, oponentus ne tik savivaldybėje, bet ir teisme - K.Masiulį, P.Auštrevičių ir A.Paleckį?

Rodyk draugams

Balsavimas: Kas taps Vilniaus meru? ||| Rinkimai ir koalicijos

2007-02-26

Rinkimų komisija Vilniuje po 20 valandų (???) baigė skaičiuoti visus iki vieno balsus, ir paskelbė preliminarius Vilniaus savivaldybės mandatų dalybų rezultatus.

Liberaldemokratai (LDP): 14 vietų.

Tėvynės sąjunga (TS): 10

Liberalų ir centro sąjunga (LiCS): 9

Socialdemokratai (LSDP): 6

Lietuvos lenkų rinkiminė akcija (LLRA): 6

LR Liberalų sąjūdis (LRLS): 4

Lietuvos rusų sąjunga (RS): 2

Pirmiausiai akivaizdu, kad daugiausiai balsų 2004 m. Seimo rinkimuose gavusi Darbo partija net nepatenka į Vilniaus savivaldybę. Fiasko Vilniuje patyrė ir soclibai.

Vilniaus savivaldybėje yra 51 vieta, valdančiajai daugumai sudaryti reikia bent 26 mandatų. Įvertinęs rezultatus, matau tokias 4 galimas koalicijas:

1. LDP+LiCS+LLRA+RS=31 vieta. Meras R.Paksas.

2. TS+LSDP+LLRA+LRLS=26 vietos. Meras, greičiausiai, K.Masiulis.

3. LDP+LSDP+LLRA=26 vietos. Meras, greičiausiai, R.Paksas.

4. Utopinė koalicija: TS+LiCS+LSDP+RS=27 vietos. Meru galėtų būti K.Masiulis, A.Zuokas arba A.Paleckis.

 

Apie kiekvieną koaliciją trumpai:

Pirmoji įmanoma tik tuomet, jei A.Zuokas sutiks eiti su R.Paksu į valdžią, pats atsisakydamas mero posto. Kol kas iš pirmųjų jų pasisakymų, atrodo, mažai šansų, tačiau politikoje dėl valdžios daug ką galima pakeisti.

Antroji koalicija (beje, kaip ir pirmoji bei trečioji) įmanoma tik su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pritarimu – atrodo, kad šiai partijai teks ypatingas vaidmuo formuojant Vilniaus valdžią. Iš pirminių pareiškimų jie leido suprasti, kad su konservatoriais dirbti nenorėtų, bet, manau, pirmųjų žodžių rimtai vertinti nereiktų.

Trečioji koalicija bus reali tuo atveju, jeigu A.Zuokas nesutiks dirbti su R.Paksu, o lenkai nesutars su konservatoriais. Kiek turiu informacijos, socdemai su liberaldemokratais jau buvo susitikę – kas galėtų paneigti, kad buvo kalbėta apie galimą bendradarbiavimą?

Ketvirtoji koalicija atrodo utopiškai vien dėl to, kad K.Masiulis su A.Paleckiu šiuo metu, atrodo, kad neįmanoma, jog dirbtų su A.Zuoku. Bet A.Paleckį partija gali greit nuraminti, o jei konservatoriai negautų valdžios, o labai siektų – vėlgi gali keisti savo pozicijas. Kol kas neatrodo realu, bet pažiūrėsim po dviejų mėnesių. Tiesa, čia galėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis, bet dėl jų draugystės su A.Zuoku labiausiai abejočiau, todėl neįtraukiau.


Išvados:

1. R.Paksas meru gali tapti tik su kažkurios vienos iš dviejų partijų palaiminimu – Liberalų ir centro sąjungos arba socialdemokratų. Ir su ta sąlyga, kad šių partijų kandidatai į Vilniaus merus atsisako pretenzijų juo tapti.

2. Kaip besiklostytų porinkiniminė kova, atrodo, kad Vilniaus valdančiojoje koalicijoje turės būti lenkai – be jų nė viena pusė negauna daugumos. Prognozuoju ganėtinai gerus postus lenkų partijos lyderiams, nes jie gali imtis šantažo politikos – „arba imat mus į valdančiąją koalciją ir sutinkat su mūsų sąlygomis, arba mes einam į kitą barikadų pusę ir jūs liekate be valdžios“.

3. A.Zuokui išlikti meru yra tik utopiniai šansai – bet net ir jų atmesti negalima, žinant anksčiau buvusius žaidimus dėl Vilniaus mero posto.

4. K.Masiulis, norėdamas tapti meru, turi įtikinti tuos, kurie juo netiki – lenkus.

5. Valdančiąją koaliciją Vilniuje sudarys 3 arba 4 frakcijos.

 

Prasidėjo šachmatų partija dėl Vilniaus mero kėdės, žiūrėsim, kas geriausiai strateguoja ir moka įtikinėti.

Siūlau komentaruose balsuoti – kuri koalicija (1-4) Jūsų nuomone realiausia Vilniuje???

P.S. Neįvertinau faktoriaus, kad dalis išrinktų savivaldybės narių gali būti pervilioti į kitas partijas ir taip pakeisti potencialių koalicijų sudėtį – tokia situacija Vilniuje jau yra buvusi, tačiau ją prognozuoti neįmanoma.

 

Rodyk draugams

Nebalsuoja, nes myli valdžią ||| Politiniai kliedesiai

2007-02-26

Kartais kyla noras kai kuriems politikams gerokai vožtelt už jų kliedesius. Gaila, kad šįkart toks noras kilo dėl moters…

Citata iš Alfa.lt straipsnio: „Net rinkėjų aktyvumas rodo, kad socdemai valdė gerai. Jei rinkėjai neatėjo balsuoti, vadinasi, jie esamą valdžią vertina teigiamai, yra ja patenkinti“, – net rinkėjų neaktyvumą kaip privalumą priima socdemų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė.

Kiek proto turi būt likę šios moters galvelėje, kad sugalvot tokį absurdą? Rinkimų dieną visą Lietuvą buvo nuklojęs baltas sniegas, tai irgi dėka to, kad socdemai valdė skaidriai? Kokių dar nesąmonių Lietuvos politikai galėtų sugalvoti, kad tik pasirodyti esantys geriausi?

O poniai Šiaulienei siūlyčiau pasinagrinėti atidžiau, kodėl žmonės eina balsuoti ir kodėl neina. Ir dar paanalizuokit pasitikėjimo Seimu, Vyriausybe reitingus. Jūs juk valdžioje.

P.S. Pagal I.Šiaulienės logiką, jei rinkimai neįvyktų dėl per mažo rinkėjų aktyvumo, tai vadinasi, valdžia yra ideali, ir velniam tų rinkimų iš viso reikia?

 

Rodyk draugams

16 pastebėjimų paaiškėjus pirmiesiems rezultatams ||| Savivaldos rinkimai

2007-02-26
 1. Didžiausios pergalės rinkimuose – konservatoriai ir liberaldemokratai, didžiausi pralaimėjimai – Liberalų sąjūdis, Darbo partija, pilietininkai ir Vilniaus socialdemokratai.
 2. Rinkimai, anot LRT kalbintų partijų lyderių, visiems geri ir pasisekę – ir Darbo partijai, kurie sėdi tik 6 vietoje (nes jiems tai pirmieji savivaldos rinkimai), ir Paleckiui, kuris negaus Vilniaus mero posto, ir Liberalų sąjūdžiui, patyrusiam fiasko (nes jiems dar tik vieneri, todėl užteks ir tiek…). Žodžiu, pripažinti pralaimėjimą gėda visiems.
 3. Pagal bendrą rinkimų rezultatą Tėvynės Sąjunga aplenkė socialdemokratus – tam tikras įspėjimas socdemams prieš 2008 m. Seimo rinkimus. Kita vertus, seniai nebuvo, kad pagal balsų skaičių abi šios partijos pirmautų rinkimuose – vis sugebėdavo įsiterpti kokie marginalai populistai (kaip Darbo partija 2004 m, Seimo rinkimuose).
 4. Savivalda – vieta prisikelti respublikiniu mastu mirusioms partijoms. Pavyzdžiui, Lietuvos centro partija Varėnoje laimėjo triuškinamai.
 5. 24 partijos Lietuvai gerokai per daug. Pakaktų 10.
 6. Daugiausiai ambicijų tapti Vilniaus meru turės R.Paksas ir K.Masiulis, bet pirmasis nepaisant pergalės, atrodo, turės mažiau šansų nei antrasis.
 7. A.Paleckis prisidainavo – su tokiu Vilniaus socdemų pasirodymu jis ne tik gaus diržo nuo AMB, bet, greičiausiai, kris ir jo, kaip Vilniaus socdemų vadovo, galva.
 8. A.Zuokas Vilniuje pasiekė neblogą rezultatą, vertinant tai, kad praktiškai visi politikai ir dauguma žiniasklaidos priemonių buvo atvirai nusistatę prieš jį. Kita vertus, išlikti meru jis turi mažai šansų, nebent dalis partijų pakeis nuostatą dėl nesijungimo į koaliciją su juo.
 9. Bet kuriuo atveju, kas Vilniuje bebūtų meru – opozicija bus milžiniška.
 10. Vilniaus rajonas vis dar priklauso Lenkijai.
 11. Kaunas ir Panevėžys panašumų turi ne tik kriminaliniu aspektu – bet ir ryškia konservatorių pergale.
 12. Lyginant su 2002 metų savivaldybių rinkimų rezultatais Liberalų ir centro sąjunga neteko dviejų didžiausių Lietuvos miestų – Vilniaus ir Kauno (Vilnių perėmė libdemai, Kauną – konservatoriai), o išsaugojo Klaipėdą. Šiauliuose ir Panevėžyje nugalėtojai liko tie patys – atitinkamai socdemai ir konservatoriai. Vertinant bendrai, didmiesčių valdymą iš liberalų (turėjo 3 didmiesčius) perima konservatoriai (vieninteliai nugalėjo dviejuose didmiesčiuose).
 13. Kėdainiuose merą lems ne daugiausiai balsų gavę ir didžiausi priešai darbiečiai ir pilietininkai, o trečiosios partijos – kas jų sugebės daugiau pritraukt, tas ir valdys kunigaikštystę.
 14. Jei esi ūkininkas, daug galvot nereikia – balsuoji už valstiečių partiją. Pastarieji labai gerai pasirodė kaimuose ir miesteliuose, tragiškai – didžiuosiuose miestuose.
 15. VRK pirmininkas Z.Vaigauskas artimiausiu metu galės pradėti ieškotis naujo darbo.
 16. Baigėsi pirmoji rinkimų dalis. Jau prasidėjo antroji – derybos dėl valdančiųjų koalicijų, galinčios visiškai iškraipyti rinkėjų pasirinkimą.

P.S. Šios išvados gimė šviežiai po pirmųjų rezultatų, todėl gali atsirasti netikslumų po pirmosios nakties, kai bus iki galo suskaičiuoti visi rezultatai.Rodyk draugams

Kokia liaudis, tokia ir valdžia ||| Rinkimai

2007-02-25

Visi prie balsavimo urnų!!!    

Rodyk draugams

Demaskuota: Nemalk.lt – A.Zuoko rinkiminės kampanijos dalis ||| Netradicinė rinkiminė komunikacija

2007-02-24

Ironiška, kad šiandien buvo paskutinė rinkimų
agitacijos diena, ir nors nebuvo jokių „bombų“, neįvyko jokių skandalų,
Uspaskichas negrįžo į Lietuvą (dar nevėlu, yra visa para), tačiau būtent
šiandien sudėliojęs viską į nuoseklią eilę supratau, kieno projektas yra www.nemalk.lt.

Tiesa, į jį dėmesį atkreipiau jau vos jam atsiradus,
tačiau tuomet dar visiškai nebuvo aišku, kas jį sukurė. Dabar esu 99,9 proc.
tikras, kad Nemalk.lt – A.Zuoko šalininkų kūrinys (jei kas tai jau žinojot
anksčiau – galėjot pasakyt, nebūtų reikėję pačiam galvot :] ).

Kodėl darau tokią išvadą? Pasistengsiu kalbėt
argumentais.

1) Toks projektas kaip Nemalk.lt reikalauja nemažų
investicijų – pradedant idėjos, dizaino sukūrimo, projekto vystymu ir baigiant
didelėmis lėšomis reklamai (pagrindinis Delfi baneris kainuoja dešimtimis
tūkstančių, o Nemalk.lt ten kabėjo nemažai laiko). Vadinasi, projektas nėra tik
šiaip „smagiai nusiteikusių studentų“ arba kokios altruistinės nevyriausybinės
organizacijos. O kur pinigai, ten ir kažkieno interesai.

2) Tokias lėšas projektui galėjo skirti tik
verslas arba viena iš politinių partijų, nes svetainė tiesiogiai susijusi su rinkimais.
Verslas panašius politinius agitacinius dalykus darytų tik tada, kai tai būtų
naudinga jų remiamai politinei jėgai, todėl iš esmės nėra skirtumo, kas
tiesiogiai finansuoja šį projektą – bet kuriuo atveju viskas susiveda į vieną
iš partijų. O toliau jau VRK reikalas, ar šis portalas traktuojamas kaip
rinkiminė agitacija ir apmokamas iš rinkimų sąskaitos, ar tai gerai paslėpta ir su konkrečia partija nesusieta agitacija (pastaruoju atveju galbūt būtų galima
įžvelgti ir rinkiminės kampanijos nusižengimų, tik sunkiai įrodomų).

3) Kuri iš partijų susijusį su šiuo projektu?
Pirmiausiai atkreipkit dėmesį į „malimo reitingus“ – akivaizdūs lyderiai yra
A.Paleckis, K.Masiulis, R.Paksas ir P.Auštrevičius. Lyg ir viskas tvarkoj,
daugiausiai dėmesio į save atkreipiantys kandidatai į merus, tad natūralu, kad
ir „primalė“ daug. Bet šioje kompanijoje akivaizdžiai trūksta A.Zuoko –
suprasčiau, jei jis būtų greta jų, tačiau dabar Nemalk.lt pagal nusišnekėjimo
mastus jis tik ketvirtas nuo galo. Sutinku, kad Zuokas turi gerą iškalbą, bet
Nemalk.lt kibo prie ko norėjo – reikėjo tik tinkamo konteksto, ir bet kurią
frazę buvo galima iškelti kaip „nusišnekėjimą“. Todėl akivaizdu, kad čia
A.Zuokas yra išskirtinis ir proteguojamas.

4) Toliau. Peržiūrėkit visus Nemalk.lt blogo įrašus
– kad nevargtumėt, surašau iš eilės nuo pirmo iki paskutinio jų straipsnių
taikinius – tai yra, politikus arba partijas, kuriuos jie kritikavo:

Kliuvo A.Paleckiui; R.Paksui (šalia buvo minimas
ir Zuokas, manau, dėl to, kad kažkur turėjo jį paminėt, kitaip iškart būtų
suprasta, kieno portalas); krikdemams ir metro idėjai; P,.Auštrevičiui;
valstiečiams liaudininkams; vėl A.Paleckiui; darkart A.Paleckiui, K.Masiuliui
ir V.Drėmai; J.Imbrasui (socdemas), K.Masiuliui ir V.Martinkoniui (Liberalų
sąjūdis); vėl R.Paksui ir K.Masiuliui; ir vėl R.Paksui ir A.Paleckiui; darkart
A.Paleckiui; V.Zdanavičiui (Liberalų sąjūdis); sukritikavo daugumos partijų
interneto svetaines; vėl A.Paleckiui; A.Zuokui (dėl Užupio g. pervadinimo į
„Abonento“, bet žinia pateikta savotiškai, o kritikos Zuokui nėra); vėl
krikdemams ir metro idėjai; darkart A.Paleckiui; liberalų sąjūdžiui; socdemams;
P.Auštrevičiui ir Liberalų sąjūdžiui. Dar poroje įrašų formuojama teigiama
žinia apie A.Zuoką: viename jų sakoma, kad rinkimai Vilniuje bus neišradingi,
„už Zuoką, arba prieš Zuoką“, o kitame jų pateikiamas liberalcentristų
atsakymas libdemams, kurį ir aš buvau bloge aprašęs, kaip neblogą atsaką –
todėl nesistebiu, kad ir Nemalk.lt jį įtraukė (beje, dėl tam tikrų pataisytų smulkmenų atpažįstu, kad šie pranešimai svetainėje Nemalk.lt kopijuoti tiesiai iš mano blogo, o ne nuo originalių šaltinių). Ką iš viso to turim? Kodėl
kliuvo pagrindiniams A.Zuoko konkurentams, taip pat krikdemų propaguojamai
metro idėjai (kuri kertasi su A.Zuoko tramvajaus vizija), buvo prisimintas ir
vienas senas A.Zuoko problemų pridarytojas V.Drėma. Visus atvejus sudėjus į
vieną, net keista, kaip anksčiau taip atvirai šito nepastebėjau, kad Nemalk.lt
– liberalcentristų darbas.

5) Dar net ne viskas – atkreipkit dėmesį į
Liberalų sąjūdį šmeižiančias reklamas – abi jos gan greitai atsidūrė Nemalk.lt bloge. Apie
vieną jų buvau rašęs, apie kitą rasite Liutauro bloge. Todėl net neabejoju, kad reklamų ir
blogo autoriai – labai susiję arba net tie patys asmenys. Reikia pripažinti,
pateikimas buvo gudrus („ilgai svarstėme,
ar verta čia talpinti internautų atsiųstą kūrinį…
“).

6) Buvau jiems nusiuntęs nuorodą į vieną savo
įrašą apie A.Paleckio ir Minedo dainas – nesistebiu, kodėl jį mielai patalpino savo bloge.
Vėliau, nieko neįtardamas, jiems nusiunčiau ir nuorodą į įrašą apie Liberalų sąjūdį
šmeižiančią reklamą ir dar nurodžiau, kad mano manymu, čia Zuoko šalininkų
darbas. Cituoju jų atsakymą: „Skaiteme
Jusu paskelbta teksta. Taciau nenoretume sutikti su kai kuriais teiginiais,
nes, kiek mums yra zinoma, Liberalu sajudzio asociacija, noredama uzsidirbti,
daro paslaugas ne tik zuokininku partijai. Butu gerai gauti tikros
informacijos, kieno tai galetu buti darbas.“
Dabar suprantu, kodėl jie
bandė nukreipti kaltinimus nuo A.Zuoko. O jeigu jie tikrai kažką būtų žinoję
apie Liberalų sąjūdžio asociaciją, būtų paskelbę savo Nemalk.lt bloge – tačiau
ten nė žodžio apie tai.

7) Vėliau (vakar) jie man patys atsiuntė nuorodą į vieną
savo įrašų, tarsi pasiūlydami man jį publikuoti mano bloge. O įrašas apie tai,
kad Liberalų sąjūdis naudoja neteisėtą šūkį, nes jis priklauso Maximai LT. Juk
naudinga, kad apie A.Zuoko konkurentus informacija pasklis plačiau…

Išvados – po
to, kai pats visas savo mintis išdėsčiau raštu, nebeturiu net to 0,01 proc.
abejonės, kad Nemalk.lt – projektas neigiamai komunikacijai apie A.Zuoko
konkurentus skatinti (pirmas tikslas) ir tuo pačiu kai kurių teigiamų dalykų
apie A.Zuoką akcentavimas (antras tikslas). Ir pats projektas, neabejotinai,
kurtas liberalcentristų arba jiems artimų žmonių. Akivaizdu.

Turiu pagirti idėjos autorius dėl pasirinktos
netradicinės rinkiminės komunikacijos – bent jau Lietuvoje panašių bandymų
neturėjome. Įgyvendinimas taip pat neblogas – atsargiai laviruota informacijos
srautuose, kai kada švelniai dėl vaizdo įkandant pačiam Zuokui, dalį pačių
sukurtos neigiamos medžiagos apie Zuoko konkurentus pateikiant internautų
vardu. Trumpai tariant, manau, kad projektas liberalcentristams jau atsipirko,
nes iki šiol niekur nebuvau radęs, kad kas nors jį būtų demaskavęs – o tuo
atveju ir pats svetainės turinys tampa bereikšmis, kai žinai, jog tai tėra
gerai išsukta rinkiminė reklama. O dabar dauguma jo lankytojų nesipriešindami
suvalgė humoro forma pateiktą anti-agitaciją. Kiti kandidatai galėtų tik
pavydėti – tik jau bus per vėlu šiems rinkimams.

Spėju, kad po rinkimų Nemalk.lt projektas gan greit bus
uždarytas, nes nebeteks prasmės jo tikslų įgyvendinimas. Tiesa, nors šiandien
(šeštadienį) ir nebeleidžiama rinkiminė agitacija, manau, kad Nemalk.lt bus
„gyvas“ ir šiandien, ir rinkimų dieną – juk čia proga išnaudoti tą vieną dieną prieš rinkimus, kurios kitos partijos
oficialiai nebeturi.

 

Rodyk draugams

Pakso darbas? ||| Visuomenės nuomonės tyrimai (papildžiau)

2007-02-23

Kuo arčiau rinkimai, tuo smagiau – kasdien po kelis absurdus…

„Vilmorus“ atliko apklausą, kuriuos politikus lietuviai laiko labiausiai korumpuotais. „Nuegalėtojai“ – A.Brazauskas, V.Uspaskich ir A.Zuokas. Kaip ir nieko stebėtino, jei ne du dalykai.

Pirmiausiai, kodėl save nešališkų ir objektyvių tyrimų bendrove vadinanti „Vilmorus“ šį tyrimą paskelbia dabar, t.y. kai išankstiniai rinkimai jau prasidėję, o iki pagrindinės rinkimo dienos liko vos dvi dienos? Galit pasakyti, kad čia nieko tokio, sutapimas, tačiau tokių rezultatų paskelbimas gali įtakoti rinkėjų pasirinkimą. O tyrimų bendrovių darbas turėtų būti tik stebėti visuomenę, bet neįtakoti jos sprendimų. Vadinasi, kažkam gali būti naudinga tokius rezultatus skelbti prieš pat rinkimus, o ne mėnuo iki jų, arba dvi dienos po jų (juk palaukti buvo galima?).

Ir antra – paklaustas, kieno užsakymu atlikta apklausa, „Vilmorus“ direktorius V.Gaidys neatskleidė: „Tai fizinis asmuo, ne politikas“. Kuriam galui fiziniui asmeniui užsakyti tokią apklausą? a) Jis yra kažkurios partijos narys; b) Jis artimai susijęs su viena iš partijų – giminystės ryšiai su jos nariu, finansinė parama partijai ar pan.; c) Jis dirba bendrovėje, kuri parėmė kažkurią partiją ir „juodais“ pinigais sumokėjo jam, kad šis užsakytų tyrimą. Kitų realių variantų nematau, nors Lietuva ir yra stebuklų šalis, tačiau ir stebuklai atsiranda dėl kažkieno intereso arba didelio noro.

Kieno? Paanalizavus šios apklausos rezultatus vienareikšmiškai kažką apkaltinti sunku, tačiau labiausiai kliūva itin mažas R.Pakso procentas – dėl neaiškių ryšių su rusų kilmės verslininku apkaltos būdu nušalintą prezidentą korumpuotu laiko tik 1,8 proc. apklaustųjų. Arba lietuvių labai trumpa atmintis, arba šita apklausa užsakyta R.Paksui artimų asmenų. O R.Paksas artimų draugų politikoje neturi, todėl toks „korumpuotųjų trejetukas“ jam bet kuriuo atveju naudingas.

P.S. „Vilmorus“ bendrovei pasitikėjimo taškų tai neprideda. Nors gal ir gerai – kuo mažiau lietuviai tikės panašių apklausų rezultatais, tuo rečiau bus norima jomis manipuliuoti. O kažkam verslas sumažės.

Papildymas: atkreipiau dėmesį, kad ši naujiena šiandien pasirodė tik “MG Baltic” valdomoje žiniasklaidoje - Alfa.lt ir LNK, kitur arba nepastebėjau, arba nėra. Čia sutapimas, ar tai neatsitiktinai susiję dalykai? Nes dažniausiai apklausų rezultatai viešinami pranešimais spaudai, o tokių Delfyje ir kitur labai dažnai galima pamatyti. Šįkart to nėra – ar jie galvoja panašiai apie tą patį, ką aprašiau (arba net žino), ir todėl nepanoro publikuoti, mano nuomone, įtartino tyrimo? Kol kas čia tik prielaidos, bet sutapimais mūsų dievukų žiniasklaidoje netikiu.

Dar papildau: visgi viename laikraštyje (tik viename!) šiandien atsirado trumpa žinutė - “Respublikos” pirmajame puslapyje skiltyje “Vienu sakiniu” yra paminėta ši apklausa, bet prierašas panašus, kaip ir mano nuomone - anot “Respublikos”, ši apklausa labiau panaši į juodąsias technologijas, nei į rimtą apklausą. Ir kas juokingiausia, vakar ir šiandien internete kabo straipsnis, kuriame “Vilmorus” direktorius komentuoja rinkimus - po panašių apklausų siūlyčiau bent savaitėlę nelįsti į eterį, nekorektiška visgi…

 

Rodyk draugams

Juokiasi puodas, kad katilas juodas? ||| Boksas politikoje

2007-02-22

Po niūrokų įrašų iš rinkimų gyvenimo – vienas
linksmesnis. Visai neblogai ir šmaikščiai liberalcentristai sureagavo į
liberaldemokratų bandymą įkąsti dėl Zuoko kelionės į Varšuvą. Puolantys
libdemai patys gavo smūgį atgal – jiems primintos Pakso nuodėmės, kurias
pavertus į kilometrus, jo kelionė gerokai viršytų Zuoko pabėgimą į Varšuvą.
Bent jau skrydis per Atlantą lakūnui tikrai išeitų.

Paksininkų pranešimas spaudai (2007 02 19):

Partijos Tvarka ir teisingumas (liberalai
demokratai) rinkimų štabas, prognozuodamas rinkimų į Vilniaus miesto
savivaldybę rezultatus, nusprendė nupirkti ir padovanoti dabartiniam merui
A.Zuokui bilietą į Varšuvą (į vieną pusę).

Autobusas maršrutu Vilnius – Varšuva išvyks iš
Vilniaus š.m. vasario 26 d., 6 val. 40 min.

Bilietas šiandien ( pirmadienį, vasario 19 d.)
išsiųstas A.Zuokui DHL paštu.

Rikimų štabo vadovo Valentino Mazuronio teigimu,
bilietas turėtų nors simboliškai kompensuoti A.Zuokui jo pralaimėjimo kartėlį.

V.Mazuronis: “Mes suprantame, kad,
pralaimėjęs savivaldos rinkimus, A.Zuokas ne tik nukentės materialiai, bet ir
nuvils jį rėmusias verslo struktūras. Norėdami nors iš dalies kompensuoti
A.Zuoko būsimo pralaimėjimo nuoskaudą, nutarėme padėti įgyvendinti jam seną
svajonę. Kaip visi žinome, lemiamais gyvenimo momentais A. Zuokas mėgsta vykti
būtent į Varšuvą.”

Partijos Tvarka ir teisingumas (liberalai
demokratai) informacija

Zuokininkų atsakymas (2007 02 22):

“Rolandui Paksui gražintas bilietas į
Varšuvą”:

Šiandien LiCS rinkimų štabo vadovas Žilvinas
Šilgalis gražino Rolandui Paksui jo siųstą “propagandinį” bilietą ir
atvirame laiške rašo :

“Grąžiname Jums bilietą, kurį galite
padovanoti Varšuvą pamatyti norinčiam Jūsų partijos nariui ar rėmėjui.

Tvarkos ir teisingumo dėlei norėtume paaiškinti:

Pirma. Už svetimus pinigus nekeliaujame.

Antra. Kam jau kam, o partijos “Tvarka ir
teisingumas” nariams, prisiminus Rolando Pakso skandalingą ir trumpą
prezidentavimo laikotarpį, turėtų būti gerai žinoma, kuo baigiasi kelionės už
svetimus pinigus.

Trečia. Pridedame viešojo transporto bilietą, kaip
ekonominio pradžiamokslio pavyzdį. Šimtą litų kainuojantį bilietą iš Gedimino
prospekto į Konstitucijos prospektą siųsti greituoju paštu ir mokėti 89 Lt,
gali tik švaistūnai. Valdyti miestą, jau nekalbant apie Valstybę, neišmanant
ekonomikos, būtų labai sunku.

Geros kelionės!

Pagarbiai,

LiCS rinkimų štabo vadovas Žilvinas Šilgalis


Rodyk draugams

Ne į temą - superblogas

2007-02-22

Ką tik
gavau laišką iš Blogas.lt, kad mano blogas įtrauktas į superblogų sąrašą –
malonu, kad įvertino šias nepilno mėnesio mano rašliavas :]

Rodyk draugams